expr:class='"loading" + data:blog.mobileClass'>

Α.Ο. Δρεπάνου

ΜΑΘΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ Α.Ο.ΔΡΕΠΑΝΟΥ

Παρασκευή 25 Ιανουαρίου 2013

Α.Ο Δρεπάνου -Α.Ο. Καλαβρύτων(11η αγωνιστική)

Συνέχεια στα καλά αποτελέσματα με καλή εμφάνιση(κυρίως στο α΄ ημίχρονο)έδωσε η ομάδα μας καθώς επικράτησε εύκολα με 4-0 στο γήπεδο της αυτής των Καλαβρύτων.Ελαφρυντικό για τους φιλοξενούμενους οτι έπαιζαν με αριθμητικό μειωνέκτημα καθώς δεν συγκρότησαν ενδεκάδα. Αξιόμαχοι στα πρώτα 20 λεπτά δημιούργησαν 1-2 κινδύνους στην αντεπίθεση μετά απο προσωπικά λάθη μας θα μπορούσαν να είχαν κάνει την ζημία,αφού όμως δεν τα κατάφεραν τα κατάφερε η ομάδα μας με τον Κούλα να ανοίγει το σκόρ στο 28΄ μετά απο σέντρα του Καραμπινά απο αριστερά,κάνοντας το κοντρόλ μέσα στην περιοχή και προλαβένοντας τον προσωπικό του αντίπαλο σούταρε στην αριστερή γωνία του τερματοφύλακα αφήνοντας τον ανήμπορο να αντιδράσει.Κάπου εκεί ανέλαβε δράση ο Γκίλας ο οποίος πρώτα στο 32΄ κάνοντας μια σόλο προσπάθεια και περνόντας 3 αντιπάλους μες την περιοχή σέντραρε απο δεξιά στο δεύτερο δοκάρι στον Καραμπινά ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 2-0 με κοντινή κεφαλιά.Πέντε λεπτά αργότερα ήταν η δική του σειρά να σκοράρει,αφού πρώτα δέχτηκε την μπάλα λίγα μέτρα έξω απο την περιοχή έστρωσε την μπάλα και με ένα ξερό δεξί έγραψε το 3-0.Κλείνοντας το ημίχρονο η ομάδα μας πέτυχε ένα ακόμη τέρμα αυτή την φορά με τον δαιμόνιο Καττέ ο οποίος τρύπωσε έξυπνα στην αντίπαλη άμυνα και μετά απο πλάγιο φάουλ του Κούλα πήρε την κεφαλιά στην καρδία της άμυνας των φιλοξενούμενων κλείνοντας έτσι τον χορό των γκόλ για την ομάδα μας.Στο δεύτερο ημίχρονο φάνηκε οι παίχτες του Α.Ο. Δρεπάνου να κατεβάζουν ρυθμούς σεβόμενοι την αντίπαλη ομάδα έτσι δεν είχαμε κάτι το συγκινητικό πέραν κάποιον καλών συνδυασμών.