expr:class='"loading" + data:blog.mobileClass'>

Α.Ο. Δρεπάνου

ΜΑΘΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ Α.Ο.ΔΡΕΠΑΝΟΥ

Κυριακή 13 Ιανουαρίου 2013

Αναγέννηση-Αίας Συμπολιτείας - Α.Ο. Δρεπάνου(10η αγωνιστική)

Επιτέλους νίκη για την ομάδα μας και μεγάλη βαθμολογική ανάσα,αφού κατάφερε να παρει τους 3 βαθμούς της νίκης.Στο γήπεδο της Αβύθου και με αντίπαλό της την αξιόμαχη ομάδα της Αναγέννησης-Αίας Συμπολιτείας κατάφερε να επικρατήσει με 3-2 με σκόρερς τους Καραμπινά(2) και Μπαμπαλιούτα χωρίς να παίξει σπουδαίο ποδόσφαιρο αλλα παίζοντας με υπομονή και επιμονή.Σε ένα εξαιρετικό αγωνιστικό χώρο οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο α΄ ημίχρονο καταφέρνοντας να προηγηθούν στο 26΄ με υπέροχο σούτ έξω απο την περιοχή απο τον Αυλωνίτη.Η ομάδα της Συμπολιτείας συνέχισε να έχει την υπεροχή και δημιούργησε 2-3 κινδύνους για την ομάδα μας αλλα ο Παπανδρεόπουλος δήλωσε παρών όσες φορές χρειάστηκε,σε αντίθεση με την ομάδα μας που ενώ έφτασε με αξιώσεις 2-3 φορές έξω απο την περιοχή,στην τελική ενέργεια δεν ήταν ψύχραιμη.Μετά την ανάπαυλα η ομάδα του Α.Ο. Δρεπάνου μπήκε ορεξάτη στο γήπεδο και κατάφερε μέσα σε ένα 5λεπτό να ανατρέψει το εις βάρος της 1-0 του ημιχρόνου.Αρχικά με τον Καραμπινά μετά απο ολέθριο σφάλμα του αντίπαλου τερματοφύλακα που βγήκε να πιάσει την μπάλα στην πλάγια γραμμή της περιοχής του και του άουτ,την στιγμή της αδράνειας εκμεταλεύτηκε ο Καραμπινάς που με σούτ απο πολύ δύσκολη γωνία ισοφάρισε σε  1-1 στο 61΄.Τέσσερα λεπτά αργότερα ήρθε η ανατροπή μετά απο όμορφη ενέργεια με 1-2,ντρίπλα,πλαγιοκόπηση και σέντρα απο δεξιά του Κούλα ο τερματοφύλακας πρόλαβε και έδιωξε πρίν ο Καραμπινάς σκοράρει με κεφαλιά αλλα έδιωξε πάνω στον Μπαμπαλιούτα ο οποίος με εκπληκτικό πλασέ έξω απο την περιοχή(οριζόντιο δοκάρι και μέσα) έβαλε το 1ο γκόλ του για φέτος.Στο 75΄ ο Καραμπινάς κλείδωσε το μάτς καθώς μετά απο μακρυνή μπαλία του Κούλα στην διεκδίκηση της μπάλας άφησε τον τερματοφύλακα και τον αμυντικό να ¨χτυπήσουν¨ μεταξύ τους πέρνοντας ανενόχλητος την μπάλα και σκοράροντας προ κενής εστίας.Οι γηπεδούχοι πίεσαν πολύ αλλα το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν με ένα τυχερό γκόλ στο 89΄μετά απο σέντρα σουτ απο αριστερά.Να σημειώσουμε οτι ντεμπούτο και μάλιστα επιτυχημένο έκανε ο νέος προπονητής της ομάδας μας Διονύσης Στούπας.