expr:class='"loading" + data:blog.mobileClass'>

Α.Ο. Δρεπάνου

ΜΑΘΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ Α.Ο.ΔΡΕΠΑΝΟΥ

Τετάρτη 28 Νοεμβρίου 2012

Α.Ο. Δρεπάνου - Α.Ο. Καστριτσίου(4η αγωνιστική)

Άτυχη και άστοχη για ένα ακόμη παιγνίδι η ομάδα μας,παραχώρησε ισοπαλία στο γήπεδό της στο ¨τοπικό ντέρμπι¨ με το Καστρίτσι μένοντας στο 2-2.Ανώτερη συνολικά στο παιγνίδη η ομάδα μας καθώς δημιούργησε αρκετά προβλήματα στους αντιπάλους της αλλα παρόλα αυτά βρέθηκε πίσω στο σκόρ στο 25΄ μετά απο λάθος στην άμυνα μας.Αμέσως η ομάδα μας ανασυγκροτήθηκε και με κάποιες εσωτερικές αλλαγές στο σχήμα της κατάφερε να ισοφαρίσει με κεφαλιά του Καραμπινά έπειτα απο κόρνερ του Κούλα στο 35΄,με αυτό το σκόρ πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια.Το δεύτερο ημίχρονο συνεχίστηκε όπως και το πρώτο με το Δρέπανο να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και να την μετουσιώνει σε γκόλ στο 57΄ και πάλι έπειτα απο κόρνερ του Κούλα και κεφαλιά γύρισμα του κορυφαίου του αγώνα Μπασκούτα η μπάλα βρήκε σε παρατεταμμένο χέρι αμυντικού και ο διαιτητής σφύριξε πέναλτι.Την εκτέλεση του ανέλαβε ο Καραμπινάς και έγραψε έτσι το 2-1.Συνεχίζοντας το Δρέπανο δημιούργησε κάποιες ευκαιρίες για να τελειώσει το μάτς με τους Μπασκούτα,Τομουτζόγλου,Παπασπηλιόπουλο,Κούλα(δοκάρι) αλλά δεν το έκανε.Η ομάδα του Καστριτσίου πίεσε στο τελευταίο 15λεπτο και κατάφερε να ισοφαρίσει με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 87΄.