expr:class='"loading" + data:blog.mobileClass'>

Α.Ο. Δρεπάνου

ΜΑΘΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ Α.Ο.ΔΡΕΠΑΝΟΥ

Κυριακή 3 Φεβρουαρίου 2013

Α.Ο. Δρεπάνου-Θύελλα Αιγείρας(13η αγωνιστική)

Την καλύτερη εμφάνηση της πραγματοποίησε η ομάδα μας μέσα στην έδρα της,με αντίπαλο την ομάδα της Αιγείρας επικρατόντας με 3-0.Ο Α.Ο. Δρεπάνου δεν κινδίνεψε σχεδόν καθόλου παρα μόνον απο μία ευκαιρία του αντίπαλου φόρ καθώς και οι 11 παίκτες ήταν καταπληκτικοί.Τα γκόλ πέτυχαν στο 30΄ ο Γκίλας με σούτ στην γωνία και αφού ο αντίπαλος τερματοφύλακας είχε αποκρούσε την 1η προσπάθεια των παικτών μας.Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας είχε ακόμα 3 ευκαιρίες να σκοράρει απο στημένες φάσεις με κεφαλίες των Καττέ(16΄),Παρασχά(22΄) και κοντινό πλασέ του Καραμπινά(32΄) τις οποίες απέκρουσε και πάλι ο καταπληκτικός τερματοφύλακας της ομάδας της Θύελλας.Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε δυνατά και καθάρισε το παιγνίδι με ένα καταιγιστικό 10 λεπτο.Αρχικά στο 52΄ ο Καραμπινάς έκανε το 2-0,στο 56΄ είχε και δοκάρι και ο Τομουτζόγλου έκλεισε το σκόρ στο 62΄.Επίσης είχε και 2 ευκαιρίες ακόμα με τους Καττέ(90΄) και Τομουτζόγλου(70΄).