expr:class='"loading" + data:blog.mobileClass'>

Α.Ο. Δρεπάνου

ΜΑΘΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ Α.Ο.ΔΡΕΠΑΝΟΥ

Παρασκευή 21 Δεκεμβρίου 2012

Α.Ο. Δρεπάνου - Α.Ο. Ζήριας-Τ.Α.Δ. 93 (6η Αγωνιστική)

Συνέχεια στις κακές εμφανίσεις έκανε δυστηχώς η ομάδα απέναντι στην ουραγό της κατηγορίας παραχωρόντας ισοπαλία μέσα στο γήπεδο μας με 1-1.Η ομάδα μας ξεκίνησε ιδανικά το παιγνίδι καθώς ευτύχισε  να προηγηθεί μόλις στο 3ο λεπτό με τον Τομουτζόγλου μετά απο πολύ ωραία μπαλία του Κούλα και επίσης φοβερό τελείωμα του σκόρερ κρεμόντας τον αντίπαλο τερματοφύλακα.Η συνέχεια ήταν ανάλογη με ευκαιρίες απο το Δρέπανο με τους Τομουτζόγλου,Παπασπηλιόπουλο και με αποκορύφομα το δοκάρι στο 37΄ του Κούλα,σε αυτή την φάση αντιστράφηκαν οι ρόλοι με τον Τομουτζόγλου να πασάρει εκπληκτικά στον Κούλα να εκτελεί αλλα η μπάλα να μην του κάνει το χατήρι.Έτσι με το 1-0 πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια.Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε με 2 αλλαγές στον αγωνιστικό χώρο με τους Παρασχά και Συριόπουλο να δίνουν τις θέσεις τους στούς Τσώνο και Ντούνη αντίστοιχα.Νωθρό ξεκίνημα και 1-1 στο 56΄ και ακόμη χειρότερη συνέχεια στο υπόλοιπο του ημιχρόνου,σποραδικές επιθέσεις απο την μεριά μας με κάποια στημένα μόνο.Στο τελευταίο 10λεπτο  η Ζήρια πίεσε και για την ανατροπή αλλα τελικά παρέμεινε το 1-1 μέχρι τέλους.